ART / Etchings etc / Etching 12689020

nr 1268 9020

Bertil Mauritzon

(1940-2012), Sverige

Bertil Mauritzon (1940-2012), Sweden. "Berättelse från den fantastiska katedralen". Signed, dated -75, numbered 6/40, ca 54x45 cm,

ETCHING, "Berättelse från den fantastiska katedralen". Signerad, daterad -75, numrerad 6/40, ca 54x45 cm

Bertil Mauritzon, Swedish grafiker born 1940 in Malmö, dead in Malmö 2012.

Yes

300

SEK 100

Monday August 12 2019
at 20:12:17

11/8 15:17:14 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Bertil Mauritzon

Read more about Bertil Mauritzon